Realizacje

TAURON WYTWARZANIE SA

Drugi pod względem wielkości wytwórcy energii elektrycznej w Polsce, dysponujący 4 506 MWe mocy energii elektrycznej zainstalowanej.
Od wielu lat realizujemy prace związane z remontami i modernizacjami OPP. W jednej z elektrowni kończymy realizację wieloletniego kontraktu obejmującego modernizację podgrzewaczy w ramach remontów kapitalnych kilku bloków, dostosowujące je do współczesnych wymogów odnośnie emisji spalin i sprawności.

PGE GIEK SA

Spółka jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego w Polsce, ale także największym wytwórcą energii elektrycznej – blisko 38% rocznej produkcji krajowej, prawie 11 MWe mocy zainstalowanej.
Dla kilku zakładów zrealizowaliśmy modernizacje stosując autorskie rozwiązania dotyczące układów regulacji, remonty kapitalne, wymiany pakietów grzewczych.

EDF POLSKA SA

Grupa EDF to największy inwestor zagraniczny w sektorze produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce, dysponujący 10% udziałem na rynku energii elektrycznej i 15% energii cieplnej w Polsce.
Dla dwóch zakładów tej grupy zmodernizowaliśmy i modernizujemy podgrzewacze w celu dostosowania ich do nowych warunków pracy, w wyniku zabudowy instalacji odazotowania spalin.

ENEA WYTWARZANIE SA

Enea to trzecia co do wielkości grupa energetyczna w Polsce. W skład grupy wchodzi Enea Wytwarzanie, operator drugiej co do wielkości elektrowni w Polsce.

Dla oddziałów spółki realizujemy remonty i modernizacje OPP od ponad 10 lat. W efekcie przeprowadzonych prac zmniejszone zostały przecieki powietrza do spalin a przeprowadzone przez niezależną jednostkę pomiary gwarancyjne potwierdziły dotrzymanie wymaganego umową poziomu szczelności.

VEOLIA ENERGIE(DALKIA)

Grupa wchodząca w skład Veolia Environnement, francuskiego przedsiębiorstwa działającego w sektorze energetycznym, wodno-ściekowym i gospodarki odpadami. W Polsce obecna m.in. poprzez elektrociepłownie w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Od wielu lat realizujemy remonty, modernizacje i serwisy podgrzewaczy o różnym zakresie dla zakładów tej Grupy co pozwoliło nam wypracować i umocnić naszą pozycję jako Wykonawcy.

PGNiG TERMIKA

To spółka będąca w Polsce największym producentem ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu, produkująca 11% całego wytwarzanego ciepła, lider w tym zakresie na terenie Warszawy.

Dla jednego z zakładów spółki zrealizowaliśmy modernizację podgrzewaczy „pod klucz” dotrzymując warunków umowy i poprawiając sprawność i parametry pracy OPP.

METSO POWER OY

Metso to fińskie globalne przedsiębiorstwo działające w obszarach : kopalnie i konstrukcje, energia, automatyka, recycling, przemysł drzewny i papierniczy.

Dla kilku klientów Metso zrealizowaliśmy remonty i modernizacje podgrzewaczy na terenie Finlandii.

GRUPA AZOTY

To największa grupa chemiczna w Polsce obejmująca zakłady z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla, z powodzeniem konkurująca z największymi światowymi firmami chemicznymi.

Dla jednego z zakładów zrealizowaliśmy kilka projektów modernizacji OPP, dotrzymując wymaganych parametrów pracy będących przedmiotem umowy.

GRUPA MONDI

Dla zakładu jednej z czołowych firm papierniczych w Europie wybudowaliśmy nowy Obrotowy Podgrzewacz Powietrza wraz z systemami pomocniczymi, który jest częścią instalacji obejmującej nowy kocioł, elektrofiltr, linie podawania biomasy oraz urządzenia pomocnicze.

Przy projektowaniu musieliśmy uwzględnić szereg warunków stawianych co do wymiany ciepła, oporów przepływu i gabarytów, najlepiej spełniających nowe warunki pracy kotła.

W naszym projekcie zastosowaliśmy klika rozwiązań, nie zawsze stosowanych w tego typu urządzeniach:
- w koszach grzewczych zastosowano wypełnienie bardziej odporne na zanieczyszczanie się i pozwalające na możliwe maksymalne dopasowanie się do wymagań odnośnie temperatury spalin i powietrza oraz oporów przepływu,
- sterowanie pracą układów OPP jest wykonywane bezpośrednio z cyfrowego systemu sterowania kotła,
- OPP wyposażono w dwa niezależne napędy z pneumatycznym mechanizmem zasprzęglania przekładni aby zapewnić maksymalną bezawaryjność i dyspozycyjność.

projekt i realizacja: ibif.pl

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.