Zdmuchiwacze


     W wyniku spalania różnego rodzaju paliw stałych surowcem odpadowym jest popiół lotny unoszony wraz ze spalinami, osadzający się na wszystkich elementach mających kontakt ze spalinami.

     Osady powstające na powierzchniach wymiany ciepła czyli koszach grzejnych OPP powodują obniżenie skuteczności wymiany ciepła oraz zwiększenie oporów przepływu i wzrost nieszczelności. Prowadzi to do wzrostu kosztów eksploatacji urządzenia.
Sposobem na istotne ograniczenie kosztów jest instalacja zdmuchiwaczy popiołu. Zdmuchiwacze poprzez cykliczną pracę pozwalają na utrzymanie powierzchni ogrzewalnych w czystości bez konieczności przerywania odstawienia urządzenia. Regularne ich stosowanie pozwala na długotrwałą eksploatacje w warunkach optymalnej wymiany ciepła i bez nadmiernego gromadzenia osadów.

     Zdmuchiwacze zabudowane są po stronie spalin podgrzewacza bezpośrednio nad i pod wirnikiem, w taki sposób, że jego wysunięty element roboczy wysuwa się stycznie do piasty wirnika podgrzewacza, zapewniając równomierne czyszczenie całej powierzchni koszy. Medium, w celu ograniczenia kosztów w OPP, jest para. Element zdmuchujący czyli lanca z dyszami wysuwana jest do wnętrza podgrzewacza ruchem ciągłym a wycofywana do położenia spoczynkowego ruchem przerywanym(krokowym). Skok pomiędzy kolejnymi pozycjami czyszczenie zapewnia pełne pokrycie wirnika.

projekt i realizacja: ibif.pl

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.