Napędy


     Jeśli mówimy, że kosze grzewcze są płucami OPP to system napędu możemy nazwać jego sercem, które wprawia w ruch wirnik i zapewnia bezawaryjną pracę.

     System napędu składa się z jednego lub dwóch napędów. Coraz popularniejszy staje się system złożony z dwóch niezależnych napędów, zapewniający bezawaryjną pracę w przypadku awarii jednego z nich(w razie potrzeb klienta możemy zapewnić system bezobsługowego przełączania pomiędzy napędami). Moc z motoreduktora(od kilku do kilkunastu kW) jest przekazywana poprzez koło napędowe na tzw. wieniec palczasty montowany na obwodzie wirnika wprawiając w ruch wirnik wykonujący 2-3 obroty/minutę.

 

 

     Ze względu na dużą masę wirnika i w celu uniknięcia przeciążeń napędów montujemy systemy łagodnego startu. Możemy również wyposażyć napędy w falowniki, które oprócz łagodnego startu sterują obrotami wirnika.

projekt i realizacja: ibif.pl

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.